6-Aminopurine (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 73-24-5 |
| Catalog number: | R0034FN,5g |
| Molar formula: | C5H5N5 |
| Molar weight: | 135.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-796-1 |
| UN-no: | 2811 |
| ADR: | true |
Alternative products
6-Aminopurine (1 x 500 g)
- CAS: 73-24-5
- Cat. No.: R0034FN,500g
price excl. vat
€ 179,16
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Aminopurine (1 x 100 g)
- CAS: 73-24-5
- Cat. No.: R0034FN,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Aminopurine (1 x 25 g)
- CAS: 73-24-5
- Cat. No.: R0034FN,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

