H-Leu-Ala-OH (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7298-84-2 |
| Catalog number: | R003RCL,1g |
| Molar formula: | C9H18N2O3 · xH2O |
| Molar weight: | 202.25 (anhydrous) |
| Storage: | +4°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
H-Leu-Ala-OH (1 x 500 mg)
- CAS: 7298-84-2
- Cat. No.: R003RCL,500mg
price excl. vat
€ 257,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
H-Leu-Ala-OH (1 x 100 mg)
- CAS: 7298-84-2
- Cat. No.: R003RCL,100mg
price excl. vat
€ 154,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
H-Leu-Ala-OH (1 x 250 mg)
- CAS: 7298-84-2
- Cat. No.: R003RCL,250mg
price excl. vat
€ 197,86
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

