L-Alanine-2-Naphthylamide (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 720-82-1 |
| Catalog number: | R00FACA,1g |
| Molar formula: | C13H14N2O |
| Molar weight: | 214.26 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 211-956-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Alanine-2-Naphthylamide (1 x 5 g)
- CAS: 720-82-1
- Cat. No.: R00FACA,5g
price excl. vat
€ 1.718,88
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Alanine-2-Naphthylamide (1 x 100 mg)
- CAS: 720-82-1
- Cat. No.: R00FACA,100mg
price excl. vat
€ 226,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Alanine-2-Naphthylamide (1 x 250 mg)
- CAS: 720-82-1
- Cat. No.: R00FACA,250mg
price excl. vat
€ 349,34
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

