L-Histidine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 71-00-1 |
| Catalog number: | R003RA3,100g |
| Molar formula: | C6H9N3O2 |
| Molar weight: | 155.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-745-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
L-Histidine (1 x 50 g)
- CAS: 71-00-1
- Cat. No.: R003RA3,50g
price excl. vat
€ 105,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Histidine (1 x 25 g)
- CAS: 71-00-1
- Cat. No.: R003RA3,25g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
L-Histidine (1 x 10 g)
- CAS: 71-00-1
- Cat. No.: R003RA3,10g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

