Zeolites, 4A (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 70955-01-0 |
| Catalog number: | R00F9VJ,500g |
| Molar formula: | Na12[(AlO2)12(SiO2)12] · xH2O |
| Molar weight: | - |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Zeolites, 4A (1 x 250 g)
- CAS: 70955-01-0
- Cat. No.: R00F9VJ,250g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Zeolites, 4A (1 x 100 g)
- CAS: 70955-01-0
- Cat. No.: R00F9VJ,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

