Chloramine T Trihydrate (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 7080-50-4 |
| Catalog number: | R00IKF3,5g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C7H7ClNNaO2S · 3H2O |
| Molar weight: | 281.69 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 204-854-7 |
| Package group: | III |
| UN-no: | 3263 |
| ADR: | true |
Alternative products
Chloramine T Trihydrate (1 x 500 g)
- CAS: 7080-50-4
- Cat. No.: R00IKF3,500g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chloramine T Trihydrate (1 x 100 g)
- CAS: 7080-50-4
- Cat. No.: R00IKF3,100g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Chloramine T Trihydrate (1 x 25 g)
- CAS: 7080-50-4
- Cat. No.: R00IKF3,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

