(1H-Indol-3-yl)methanol (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 700-06-1 |
| Catalog number: | R003R07,5g |
| Molar formula: | C9H9NO |
| Molar weight: | 147.18 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 211-836-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(1H-Indol-3-yl)methanol (1 x 25 g)
- CAS: 700-06-1
- Cat. No.: R003R07,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(1H-Indol-3-yl)methanol (1 x 10 g)
- CAS: 700-06-1
- Cat. No.: R003R07,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

