H-DL-Lys-OH.HCl (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 70-53-1 |
| Catalog number: | R003PU6,25g |
| Molar formula: | C6H14N2O2 · HCl |
| Molar weight: | 182.65 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-739-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
H-DL-Lys-OH.HCl (1 x 500 g)
- CAS: 70-53-1
- Cat. No.: R003PU6,500g
price excl. vat
€ 298,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
H-DL-Lys-OH.HCl (1 x 5 g)
- CAS: 70-53-1
- Cat. No.: R003PU6,5g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
H-DL-Lys-OH.HCl (1 x 100 g)
- CAS: 70-53-1
- Cat. No.: R003PU6,100g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

