Butanedioic acid, 2-mercapto- (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 70-49-5 |
| Catalog number: | R003RGZ,5g |
| Molar formula: | C4H6O4S |
| Molar weight: | 150.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-736-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Butanedioic acid, 2-mercapto- (1 x 10 g)
- CAS: 70-49-5
- Cat. No.: R003RGZ,10g
price excl. vat
€ 117,36
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butanedioic acid, 2-mercapto- (1 x 25 g)
- CAS: 70-49-5
- Cat. No.: R003RGZ,25g
price excl. vat
€ 154,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butanedioic acid, 2-mercapto- (1 x 100 g)
- CAS: 70-49-5
- Cat. No.: R003RGZ,100g
price excl. vat
€ 308,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

