Wright's stain (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 68988-92-1 |
| Catalog number: | R00IBVZ,500g |
| Molar formula: | - |
| Molar weight: | - |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 273-541-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Wright's stain (1 x 5 g)
- CAS: 68988-92-1
- Cat. No.: R00IBVZ,5g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Wright's stain (1 x 25 g)
- CAS: 68988-92-1
- Cat. No.: R00IBVZ,25g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Wright's stain (1 x 100 g)
- CAS: 68988-92-1
- Cat. No.: R00IBVZ,100g
price excl. vat
€ 257,41
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

