D-Glutamic Acid (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6893-26-1 |
| Catalog number: | R003PAA,100g |
| Molar formula: | C5H9NO4 |
| Molar weight: | 147.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 230-000-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
D-Glutamic Acid (1 x 500 g)
- CAS: 6893-26-1
- Cat. No.: R003PAA,500g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
D-Glutamic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 6893-26-1
- Cat. No.: R003PAA,25g
price excl. vat
€ 86,49
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

