Sodium hexametaphosphate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 68915-31-1 |
| Catalog number: | R003UCS,100g |
| Molar formula: | (NaPO3)n |
| Molar weight: | (101.96)n |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 272-808-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium hexametaphosphate (1 x 500 g)
- CAS: 68915-31-1
- Cat. No.: R003UCS,500g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

