3-(Bis(2-Hydroxyethyl)Amino)-2-Hydroxypropane-1-Sulfonic Acid (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 68399-80-4 |
| Catalog number: | R006KL4,10g |
| Molar formula: | C7H17NO6S |
| Molar weight: | 261.29 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 269-992-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
3-(Bis(2-Hydroxyethyl)Amino)-2-Hydroxypropane-1-Sulfonic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 68399-80-4
- Cat. No.: R006KL4,5g
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-(Bis(2-Hydroxyethyl)Amino)-2-Hydroxypropane-1-Sulfonic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 68399-80-4
- Cat. No.: R006KL4,25g
price excl. vat
€ 111,13
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-(Bis(2-Hydroxyethyl)Amino)-2-Hydroxypropane-1-Sulfonic Acid (1 x 100 g)
- CAS: 68399-80-4
- Cat. No.: R006KL4,100g
price excl. vat
€ 191,40
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

