Butanedioic acid, 2-hydroxy-, sodium salt (1:2) (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 676-46-0 |
| Catalog number: | R003UAV,100g |
| Molar formula: | C4H4Na2O5 · xH2O |
| Molar weight: | 178.05 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 211-627-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Butanedioic acid, 2-hydroxy-, sodium salt (1:2) (1 x 500 g)
- CAS: 676-46-0
- Cat. No.: R003UAV,500g
price excl. vat
€ 262,50
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Butanedioic acid, 2-hydroxy-, sodium salt (1:2) (1 x 25 g)
- CAS: 676-46-0
- Cat. No.: R003UAV,25g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

