2-Hydroxy-4-methoxybenzaldehyde (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 673-22-3 |
| Catalog number: | R0033CD,5g |
| Molar formula: | C8H8O3 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 211-604-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Hydroxy-4-methoxybenzaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 673-22-3
- Cat. No.: R0033CD,25g
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Hydroxy-4-methoxybenzaldehyde (1 x 10 g)
- CAS: 673-22-3
- Cat. No.: R0033CD,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Hydroxy-4-methoxybenzaldehyde (1 x 100 g)
- CAS: 673-22-3
- Cat. No.: R0033CD,100g
price excl. vat
€ 228,59
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

