(R)-2-Amino-3-phenylpropionic acid (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 673-06-3 |
| Catalog number: | R0034T6,5g |
| Molar formula: | C9H11NO2 |
| Molar weight: | 165.19 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 211-603-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(R)-2-Amino-3-phenylpropionic acid (1 x 50 g)
- CAS: 673-06-3
- Cat. No.: R0034T6,50g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(R)-2-Amino-3-phenylpropionic acid (1 x 25 g)
- CAS: 673-06-3
- Cat. No.: R0034T6,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(R)-2-Amino-3-phenylpropionic acid (1 x 100 g)
- CAS: 673-06-3
- Cat. No.: R0034T6,100g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

