D-Glucosamine hydrochloride (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 66-84-2 |
| Catalog number: | R0034OX,100g |
| Molar formula: | C6H13NO5 · HCl |
| Molar weight: | 215.64 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-638-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
D-Glucosamine hydrochloride (1 x 25 g)
- CAS: 66-84-2
- Cat. No.: R0034OX,25g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

