Morin hydrate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 654055-01-3 |
| Catalog number: | R003S65,1g |
| Molar formula: | C15H10O7 · xH2O |
| Molar weight: | 302.24 (anhydrous) |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 207-542-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Morin hydrate (1 x 25 g)
- CAS: 654055-01-3
- Cat. No.: R003S65,25g
price excl. vat
€ 854,26
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Morin hydrate (1 x 5 g)
- CAS: 654055-01-3
- Cat. No.: R003S65,5g
price excl. vat
€ 302,60
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Morin hydrate (1 x 250 mg)
- CAS: 654055-01-3
- Cat. No.: R003S65,250mg
price excl. vat
€ 104,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

