Solvent Red 3 (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6535-42-8 |
| Catalog number: | R00E97S,25g |
| Molar formula: | C18H16N2O2 |
| Molar weight: | 292.33 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 229-439-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Solvent Red 3 (1 x 500 g)
- CAS: 6535-42-8
- Cat. No.: R00E97S,500g
price excl. vat
€ 1.519,77
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Solvent Red 3 (1 x 100 g)
- CAS: 6535-42-8
- Cat. No.: R00E97S,100g
price excl. vat
€ 602,35
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

