1,4:3,6-Dianhydro-D-glucitol (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 652-67-5 |
| Catalog number: | R003R5L,25g |
| Molar formula: | C6H10O4 |
| Molar weight: | 146.14 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 211-492-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1,4:3,6-Dianhydro-D-glucitol (1 x 100 g)
- CAS: 652-67-5
- Cat. No.: R003R5L,100g
price excl. vat
€ 104,96
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

