2-Hydroxy-3-Nitropyridine (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6332-56-5 |
| Catalog number: | R0035Z1,25g |
| Molar formula: | C5H4N2O3 |
| Molar weight: | 140.1 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 228-709-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2-Hydroxy-3-Nitropyridine (1 x 5 g)
- CAS: 6332-56-5
- Cat. No.: R0035Z1,5g
price excl. vat
€ 98,83
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Hydroxy-3-Nitropyridine (1 x 10 g)
- CAS: 6332-56-5
- Cat. No.: R0035Z1,10g
price excl. vat
€ 123,53
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Hydroxy-3-Nitropyridine (1 x 100 g)
- CAS: 6332-56-5
- Cat. No.: R0035Z1,100g
price excl. vat
€ 330,45
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

