Sulfanilamide (1 x 200 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 200 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 63-74-1 |
| Catalog number: | R0038KS,200g |
| Molar formula: | C6H8N2O2S |
| Molar weight: | 172.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-563-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sulfanilamide (1 x 500 g)
- CAS: 63-74-1
- Cat. No.: R0038KS,500g
price excl. vat
€ 154,58
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sulfanilamide (1 x 25 g)
- CAS: 63-74-1
- Cat. No.: R0038KS,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Sulfanilamide (1 x 100 g)
- CAS: 63-74-1
- Cat. No.: R0038KS,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

