Trimethylamine N-oxide Dihydrate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 62637-93-8 |
| Catalog number: | R003V3Q,500g |
| Molar formula: | C3H9NO · 2H2O |
| Molar weight: | 111.14 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Trimethylamine N-oxide Dihydrate (1 x 25 g)
- CAS: 62637-93-8
- Cat. No.: R003V3Q,25g
price excl. vat
€ 92,61
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Trimethylamine N-oxide Dihydrate (1 x 100 g)
- CAS: 62637-93-8
- Cat. No.: R003V3Q,100g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

