Bromocresol Green Sodium Salt (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 62625-32-5 |
| Catalog number: | R00E8W2,5g |
| Molar formula: | C21H13Br4NaO5S |
| Molar weight: | 720.01 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 263-657-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Bromocresol Green Sodium Salt (1 x 25 g)
- CAS: 62625-32-5
- Cat. No.: R00E8W2,25g
price excl. vat
€ 185,22
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bromocresol Green Sodium Salt (1 x 10 g)
- CAS: 62625-32-5
- Cat. No.: R00E8W2,10g
price excl. vat
€ 123,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Bromocresol Green Sodium Salt (1 x 100 g)
- CAS: 62625-32-5
- Cat. No.: R00E8W2,100g
price excl. vat
€ 362,75
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

