3-Hydroxy-4-Methoxybenzaldehyde (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 621-59-0 |
| Catalog number: | R00352G,5g |
| Molar formula: | C8H8O3 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 210-694-9 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
3-Hydroxy-4-Methoxybenzaldehyde (1 x 25 g)
- CAS: 621-59-0
- Cat. No.: R00352G,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Hydroxy-4-Methoxybenzaldehyde (1 x 10 g)
- CAS: 621-59-0
- Cat. No.: R00352G,10g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Hydroxy-4-Methoxybenzaldehyde (1 x 100 g)
- CAS: 621-59-0
- Cat. No.: R00352G,100g
price excl. vat
€ 135,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

