Ethanethioamide (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 62-55-5 |
| Catalog number: | R0035OS,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C2H5NS |
| Molar weight: | 75.13 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-541-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ethanethioamide (1 x 500 g)
- CAS: 62-55-5
- Cat. No.: R0035OS,500g
price excl. vat
€ 160,76
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Ethanethioamide (1 x 100 g)
- CAS: 62-55-5
- Cat. No.: R0035OS,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

