3-Amino-1,2-propanediol (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 616-30-8 |
| Catalog number: | R0032B2,10g |
| Molar formula: | C3H9NO2 |
| Molar weight: | 91.11 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 210-475-8 |
| UN-no: | 2735 |
| ADR: | true |
Alternative products
3-Amino-1,2-propanediol (1 x 200 g)
- CAS: 616-30-8
- Cat. No.: R0032B2,200g
price excl. vat
€ 129,69
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Amino-1,2-propanediol (1 x 100 g)
- CAS: 616-30-8
- Cat. No.: R0032B2,100g
price excl. vat
€ 98,81
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
3-Amino-1,2-propanediol (1 x 25 g)
- CAS: 616-30-8
- Cat. No.: R0032B2,25g
price excl. vat
€ 92,63
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

