Manganese(II); acetate tetrahydrate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6156-78-1 |
| Catalog number: | R00354J,100g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | Mn(OOCCH3)2 · 4H2O |
| Molar weight: | 245.09 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 211-334-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Manganese(II); acetate tetrahydrate (1 x 500 g)
- CAS: 6156-78-1
- Cat. No.: R00354J,500g
price excl. vat
€ 129,71
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Manganese(II); acetate tetrahydrate (1 x 25 g)
- CAS: 6156-78-1
- Cat. No.: R00354J,25g
price excl. vat
€ 92,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

