Oxytetracycline dihydrate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6153-64-6 |
| Catalog number: | R00IAVV,100g |
| Molar formula: | C22H24N2O9 · 2H2O |
| Molar weight: | 496.46 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 201-212-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Oxytetracycline dihydrate (1 x 5 g)
- CAS: 6153-64-6
- Cat. No.: R00IAVV,5g
price excl. vat
€ 166,77
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Oxytetracycline dihydrate (1 x 25 g)
- CAS: 6153-64-6
- Cat. No.: R00IAVV,25g
price excl. vat
€ 311,92
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Oxytetracycline dihydrate (1 x 1 g)
- CAS: 6153-64-6
- Cat. No.: R00IAVV,1g
price excl. vat
€ 111,18
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

