Ethyl nicotinate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 614-18-6 |
| Catalog number: | R003QG2,25g |
| Molar formula: | C8H9NO2 |
| Molar weight: | 151.17 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 210-370-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Ethyl nicotinate (1 x 100 g)
- CAS: 614-18-6
- Cat. No.: R003QG2,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

