(R)-Hydroxy(phenyl)acetic acid (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 611-71-2 |
| Catalog number: | R0032DP,25g |
| Molar formula: | C8H8O3 |
| Molar weight: | 152.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 210-276-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(R)-Hydroxy(phenyl)acetic acid (1 x 250 g)
- CAS: 611-71-2
- Cat. No.: R0032DP,250g
price excl. vat
€ 136,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(R)-Hydroxy(phenyl)acetic acid (1 x 100 g)
- CAS: 611-71-2
- Cat. No.: R0032DP,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

