1H-Indol-3-yl acetate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 608-08-2 |
| Catalog number: | R00E8QE,1g |
| Molar formula: | C10H9NO2 |
| Molar weight: | 175.19 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 210-154-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
1H-Indol-3-yl acetate (1 x 5 g)
- CAS: 608-08-2
- Cat. No.: R00E8QE,5g
price excl. vat
€ 404,65
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
1H-Indol-3-yl acetate (1 x 250 mg)
- CAS: 608-08-2
- Cat. No.: R00E8QE,250mg
price excl. vat
€ 117,38
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

