Copper(II) acetate monohydrate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6046-93-1 |
| Catalog number: | R00IAPA,25g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C4H6CuO4 · H2O |
| Molar weight: | 199.65 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 205-553-3 |
| UN-no: | 3077 |
| ADR: | true |
Alternative products
Copper(II) acetate monohydrate (1 x 500 g)
- CAS: 6046-93-1
- Cat. No.: R00IAPA,500g
price excl. vat
€ 123,66
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(II) acetate monohydrate (1 x 10 g)
- CAS: 6046-93-1
- Cat. No.: R00IAPA,10g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Copper(II) acetate monohydrate (1 x 100 g)
- CAS: 6046-93-1
- Cat. No.: R00IAPA,100g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

