a-D-Glucopyranose pentaacetate (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 604-68-2 |
| Catalog number: | R00IAOZ,500g |
| Molar formula: | C16H22O11 |
| Molar weight: | 390.34 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 210-073-2 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
a-D-Glucopyranose pentaacetate (1 x 25 g)
- CAS: 604-68-2
- Cat. No.: R00IAOZ,25g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
a-D-Glucopyranose pentaacetate (1 x 100 g)
- CAS: 604-68-2
- Cat. No.: R00IAOZ,100g
price excl. vat
€ 117,48
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

