Cholesteryl acetate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 604-35-3 |
| Catalog number: | R0035W4,100g |
| Molar formula: | C29H48O2 |
| Molar weight: | 428.7 |
| Storage: | +4°C |
| EC-no: | 210-066-4 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Cholesteryl acetate (1 x 500 g)
- CAS: 604-35-3
- Cat. No.: R0035W4,500g
price excl. vat
€ 2.306,26
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cholesteryl acetate (1 x 5 g)
- CAS: 604-35-3
- Cat. No.: R0035W4,5g
price excl. vat
€ 160,76
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Cholesteryl acetate (1 x 25 g)
- CAS: 604-35-3
- Cat. No.: R0035W4,25g
price excl. vat
€ 298,35
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

