Glycine, hydrochloride (1:1) (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 6000-43-7 |
| Catalog number: | R003QSD,25g |
| Molar formula: | C2H5NO2 · HCl |
| Molar weight: | 111.53 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 227-841-8 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Glycine, hydrochloride (1:1) (1 x 500 g)
- CAS: 6000-43-7
- Cat. No.: R003QSD,500g
price excl. vat
€ 234,76
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Glycine, hydrochloride (1:1) (1 x 250 g)
- CAS: 6000-43-7
- Cat. No.: R003QSD,250g
price excl. vat
€ 172,98
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Glycine, hydrochloride (1:1) (1 x 100 g)
- CAS: 6000-43-7
- Cat. No.: R003QSD,100g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

