6-Aminocaproic Acid (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 60-32-2 |
| Catalog number: | R0034BM,10g |
| Molar formula: | C6H13NO2 |
| Molar weight: | 131.18 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-469-3 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
6-Aminocaproic Acid (1 x 50 g)
- CAS: 60-32-2
- Cat. No.: R0034BM,50g
price excl. vat
€ 111,21
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Aminocaproic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 60-32-2
- Cat. No.: R0034BM,25g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
6-Aminocaproic Acid (1 x 100 g)
- CAS: 60-32-2
- Cat. No.: R0034BM,100g
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

