2-Phenylethanol (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 60-12-8 |
| Catalog number: | R0033FF,500g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C8H10O |
| Molar weight: | 122.16 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-456-2 |
| UN-no: | 2810 |
| ADR: | true |
Alternative products
2-Phenylethanol (1 x 25 g)
- CAS: 60-12-8
- Cat. No.: R0033FF,25g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2-Phenylethanol (1 x 100 g)
- CAS: 60-12-8
- Cat. No.: R0033FF,100g
price excl. vat
€ 98,79
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

