(Phenylazo)thioformic acid 2-phenylhydrazide (1 x 5 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 5 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 60-10-6 |
| Catalog number: | R0039RC,5g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C13H12N4S |
| Molar weight: | 256.33 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-454-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
(Phenylazo)thioformic acid 2-phenylhydrazide (1 x 50 g)
- CAS: 60-10-6
- Cat. No.: R0039RC,50g
price excl. vat
€ 221,37
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(Phenylazo)thioformic acid 2-phenylhydrazide (1 x 25 g)
- CAS: 60-10-6
- Cat. No.: R0039RC,25g
price excl. vat
€ 166,80
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
(Phenylazo)thioformic acid 2-phenylhydrazide (1 x 10 g)
- CAS: 60-10-6
- Cat. No.: R0039RC,10g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

