Acetoacetamide (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 5977-14-0 |
| Catalog number: | R0034FF,500g |
| Molar formula: | C4H7NO2 |
| Molar weight: | 101.1 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Acetoacetamide (1 x 25 g)
- CAS: 5977-14-0
- Cat. No.: R0034FF,25g
price excl. vat
€ 98,93
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Acetoacetamide (1 x 100 g)
- CAS: 5977-14-0
- Cat. No.: R0034FF,100g
price excl. vat
€ 136,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

