Megestryl acetate (1 x 25 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 25 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 595-33-5 |
| Catalog number: | R003RGQ,25g |
| Molar formula: | C24H32O4 |
| Molar weight: | 384.51 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-864-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Megestryl acetate (1 x 5 g)
- CAS: 595-33-5
- Cat. No.: R003RGQ,5g
price excl. vat
€ 203,87
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Megestryl acetate (1 x 250 mg)
- CAS: 595-33-5
- Cat. No.: R003RGQ,250mg
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Megestryl acetate (1 x 1 g)
- CAS: 595-33-5
- Cat. No.: R003RGQ,1g
price excl. vat
€ 105,02
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

