Betaine Hydrochloride (1 x 500 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 500 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 590-46-5 |
| Catalog number: | R00IAHF,500g |
| Molar formula: | C5H11NO2 · HCl |
| Molar weight: | 153.61 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-683-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Betaine Hydrochloride (1 x 200 g)
- CAS: 590-46-5
- Cat. No.: R00IAHF,200g
price excl. vat
€ 129,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Betaine Hydrochloride (1 x 100 g)
- CAS: 590-46-5
- Cat. No.: R00IAHF,100g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

