Indolin-2-One (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 59-48-3 |
| Catalog number: | R003R0B,10g |
| Molar formula: | C8H7NO |
| Molar weight: | 133.15 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-429-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Indolin-2-One (1 x 5 g)
- CAS: 59-48-3
- Cat. No.: R003R0B,5g
price excl. vat
€ 86,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indolin-2-One (1 x 25 g)
- CAS: 59-48-3
- Cat. No.: R003R0B,25g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Indolin-2-One (1 x 100 g)
- CAS: 59-48-3
- Cat. No.: R003R0B,100g
price excl. vat
€ 197,86
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

