Folic Acid (1 x 50 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 50 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 59-30-3 |
| Catalog number: | R0034YD,50g |
| Molar formula: | C19H19N7O6 |
| Molar weight: | 441.41 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-419-0 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Folic Acid (1 x 5 g)
- CAS: 59-30-3
- Cat. No.: R0034YD,5g
price excl. vat
€ 92,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Folic Acid (1 x 25 g)
- CAS: 59-30-3
- Cat. No.: R0034YD,25g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

