Sodium 2-hydroxy-5-((3-nitrophenyl)diazenyl)benzoate (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 584-42-9 |
| Catalog number: | R0039RE,100g |
| Molar formula: | C13H8N3NaO5 |
| Molar weight: | 309.21 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-536-1 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Sodium 2-hydroxy-5-((3-nitrophenyl)diazenyl)benzoate (1 x 25 g)
- CAS: 584-42-9
- Cat. No.: R0039RE,25g
price excl. vat
€ 117,31
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

