2,7-Naphthalenediol (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 582-17-2 |
| Catalog number: | R00332A,100g |
| Molar formula: | C10H8O2 |
| Molar weight: | 160.17 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-478-7 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
2,7-Naphthalenediol (1 x 50 g)
- CAS: 582-17-2
- Cat. No.: R00332A,50g
price excl. vat
€ 129,74
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,7-Naphthalenediol (1 x 25 g)
- CAS: 582-17-2
- Cat. No.: R00332A,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
2,7-Naphthalenediol (1 x 10 g)
- CAS: 582-17-2
- Cat. No.: R00332A,10g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

