Uridine (1 x 100 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 100 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 58-96-8 |
| Catalog number: | R0035SF,100g |
| Molar formula: | C9H12N2O6 |
| Molar weight: | 244.2 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 200-407-5 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Uridine (1 x 5 g)
- CAS: 58-96-8
- Cat. No.: R0035SF,5g
price excl. vat
€ 92,67
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Uridine (1 x 25 g)
- CAS: 58-96-8
- Cat. No.: R0035SF,25g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Uridine (1 x 10 g)
- CAS: 58-96-8
- Cat. No.: R0035SF,10g
price excl. vat
€ 98,84
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

