Benzophenone Oxime (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 574-66-3 |
| Catalog number: | R003O2N,10g |
| Molar formula: | C13H11NO |
| Molar weight: | 197.24 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-373-6 |
| ADR: | not hazardous |
Alternative products
Benzophenone Oxime (1 x 5 g)
- CAS: 574-66-3
- Cat. No.: R003O2N,5g
price excl. vat
€ 111,30
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Benzophenone Oxime (1 x 1 g)
- CAS: 574-66-3
- Cat. No.: R003O2N,1g
price excl. vat
€ 105,11
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

