Rubidium acetate (1 x 10 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 10 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 563-67-7 |
| Catalog number: | R003U57,10g |
| Molar formula: | RbOOCCH3 |
| Molar weight: | 144.52 |
| Storage: | +20°C |
| ADR: | request |
Alternative products
Rubidium acetate (1 x 250 mg)
- CAS: 563-67-7
- Cat. No.: R003U57,250mg
price excl. vat
€ 123,56
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium acetate (1 x 1 g)
- CAS: 563-67-7
- Cat. No.: R003U57,1g
price excl. vat
€ 191,51
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Rubidium acetate (1 x 5 g)
- CAS: 563-67-7
- Cat. No.: R003U57,5g
price excl. vat
€ 367,59
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

