Silver acetate (1 x 1 g)
| Manufacturer: |
![]() |
|---|---|
| Amount: | 1 g |
| Number of items in the package: | 1 |
| CAS/ID No.: | 563-63-3 |
| Catalog number: | R0035L0,1g |
| Danger level: |
|
| Molar formula: | C2H3AgO2 |
| Molar weight: | 166.92 |
| Storage: | +20°C |
| EC-no: | 209-254-9 |
| UN-no: | 3077 |
| ADR: | true |
Alternative products
Silver acetate (1 x 5 g)
- CAS: 563-63-3
- Cat. No.: R0035L0,5g
price excl. vat
€ 148,39
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity
Silver acetate (1 x 25 g)
- CAS: 563-63-3
- Cat. No.: R0035L0,25g
price excl. vat
€ 304,00
Industrial quantities of substances at a discounted price
Ask for a larger quantity

